RONDE 1: 17 oktober 2019: Het Rikseizoen is weer begonnen. De winnaar van vorig seizoen, Louis van Erk had de gewonnen taart van Wouw da's Lekker meegebracht, zodat we bij de koffie iets lekkers hadden. Door de Herfstvakantie en Bierfesten waren er slechts 9 deelnemers. De 1e ronde werd nipt gewonnen door Kees met op zijn hielen Ton met slechts 1 puntje daar achter.

RONDE 2: 21 november 2019 Prima opkomst deze ronde, 13 deelnemers zodat we met 3 tafels konden kaarten. De winnaars van de eerste ronde hadden het moeilijk deze avond. Liza Hoekman was met 101 punten de grote winnares van de avond. Kees Boot blijft aan kop maar voelt de hete adem van de winnaar van vorig seizoen Louis van Erk in z'n nek.

RONDE 3:De 3e en laatste ronde Rikken van 2019. Met 10 deelnemers was het weer gezellig. Louis van Erk was de grote winnaar met 85 punten Dagwinnaar en heeft ook de koppositie overgenomen van Kees Boot. Louis mag zich Herbstmeister noemen. Fijne Feestdagen en het Allerbeste voor 2020

RONDE 4:De 4e en eerste ronde Rikken van 2020. Met 12 deelnemers konden we met 3 tafels rikken. Kees Boot wist met 80 punten de meeste punten de behalen. Louis van Erk blijft leider in de tussenstand.

De 5e ronde Rikken is op donderdag 20 februari, aanvang 20:00 uur.

All rik-liefhebbers uit Zundert en omstreken kunnen op de derde donderdag van de maand weer gratis een kaartje komen leggen in het clubhuis aan de Wildertsedijk 22. De eerste kaarten kunnen om 20:00 uur worden gespeeld, maar later starten kan ook. Neem gerust bevriende kaartliefhebbers mee, zodat er een spannende kaartcompetitie met veel deelnemers ontstaat.

De spelregels en meer informatie staan op www.vvzundert.nl

Deelname is gratis en op onze clubavond zijn de consumpties tegen gereduceerd tarief. Graag tot as donderdag 20 februari  en blokkeer gedurende het voetbalseizoen de derde donderdag van de maand in uw agenda.

nummernaamtotaal 1e rondetotaal 2e rondtotaal 3e rondetotaal 4e rondetotaal
1Louis van Erk101728561319
2Kees Boot116601780273
3Frans Dils84824952265
4Ton van Pelt115543559263
5Liza Hoekman281017158258
6Jacqueline Hereijgers793963181
7Gerrit van Opstal775332162
8Carla van Hassel514555151
9Ruud Verheijen653352150
10Nel van Rijkevorsel6376139
11Eduard van Elsacker5269121
12Charles van Elsacker4068108
13Louis van Hassel2440569
14Nicole Hoekman6060
15Vic Herrewege4646
16Ettienne Hereijgers4040

[Tekst]

Reglement Rikken VV Zundert

Spelmogelijkheden

  1. Rikken: onderverdeeld in Rik 1, Rik 2, Rik 3 etc. Respectievelijk te behalen aantal slagen samen met een maat 8, 9, 10 etc. De gevraagde aas moet op tafel komen zodra een kaart van die soort, door wie ook, wordt gespeeld. Deze mag, indien niet bekend kan worden, ten alle tijden worden afgetroefd.

  2. Misére: dit gaat boven Rik 3. Er is geen troef en de misére-speler moet trachten geen enkele slag te halen.

  3. Rik 4, 5 en 6: dit gaat boven misére. Respectievelijk te behalen slagen 11, 12 en 13. Te spelen als 1.

  4. Open misére: dit gaat boven sub 1 t/m 3. Nadat de 5e kaart is gespeeld, gaan alleen de kaarten van de open-misére speler open (PRATEN VERBODEN).

  5. Open misére met een praatje: Dit gaat boven open misére. Nadat de eerste kaart is gespeeld gaan alle kaarten open op tafel en mogen de spelers hardop beraadslagen hoe het beste kan worden gespeeld.

  6. Solo slem en open solo-slem: dit gaat boven alles. Alle slagen te behalen in een zelf te kiezen troefkleur. De solo slem-speler komt zelf uit.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Puntentelling.Rik 1: Afhankelijk van het aantal behaalde slagen krijgt de rikker en de maat, bij doorspelen, het volgende aantal punten voor:8 slagen 1 punt – 9 slagen 2 punten – 10 slagen 3 punten – 11 slagen 4 punten – 12 slagen 5 punten – 13 slagen 6 punten.

Bij Rik 2, 3, 4, 5 en 6 is bij doorspelen dezelfde puntentelling van toepassing als bij Rik 1.Bij inrikken krijgen de tegenspelers het zelfde aantal punten voor als de rikkers tegen krijgen en wel als volgt:

Rik 1: 7 slagen – 2 puntenRik 2: 8 slagen – 3 puntenRik 3: 9 slagen – 4 punten6 slagen – 3 punten7 slagen – 4 punten8 slagen – 5 punten

5 slagen – 4 punten6 slagen – 5 punten7 slagen – 6 punten4 slagen – 5 punten5 slagen – 6 punten6 slagen – 7 punten3 slagen – 6 punten4 slagen – 7 punten5 slagen – 8 puntenetc.etc.etc.Misére: 12 punten voor of tegenOpen misére: 15 punten voor of tegen

Open misére met een praatje: 18 punten voor of tegen

Solo slem: 21 punten voor of tegenOpen solo slem: 24 punten voor of tegenBij inspelen krijgen de tegenspelers samen het aantal punten voor als de spelers tegen krijgen.

Bij 2 miséres tegelijk krijgen de spelers ieder 12 punten. Speelt de een erin en de andere eruit, dan krijgt de een 12 punten voor en de andere 12 punten tegen. De tegenspelers krijgen dan geen punten.

Mochten ze beide erin spelen dan krijgen de beide tegenspelers 12 punten voor en de spelers beide 12 punten tegen.

Aanvullende spelregels.

Bij een ronde pas mogen de kaarten niet worden ingegooid en moet de deler verplicht rikken.

Drie en vier azen worden niet gemeld.

Indien men met 4 azen rikt, dan moet men een koning meevragen. Deze koning mag geen troef zijn.

Indien men met 3 azen rikt en de vierde is het troefaas, dan moet men eveneens een koning meevragen, deze koning mag eveneens geen troef zijn.

Omstaanders mogen nimmer aanwijzingen geven.

In alle gevallen waarin dit reglement niet voorziet, beslist de wedstrijdleiding