Jeugdteam in de spotlights

vrijdag 25 maart 2022, 8:00

Deze week in de rubriek “Jeugdteams in de spotlights” aandacht voor v.v. Zundert JG1 – Voetbal op Maat.  U leest het goed er staat inmiddels een toevoeging bij onze Voetbal op Maat naam “JG1” want wij zijn sinds dit jaar officieel deelnemer aan KNVB competitie voetbal en daar zijn wij echt mega trots op. Om ons gevoel hierin feestelijk te kunnen omschrijven; “sinds het ontstaan van Voetbal op Maat in 2018 is iedere training een feestje bij ons en daar hebben we nu als extraatje complete zaterdag festivals bij gekregen”.

Vorig jaar schreven wij nog over een “harde kern” groep van 5 Voetbal op Maat spelers en speelsters inmiddels zijn wij met een team van 10. En het allerbelangrijkste, onze teamgenoten genieten en het klikt, er zijn vriendschappen, oude en nieuwe en het is leuk, laagdrempelig, de vibe is goed en positief maar ook competitief want wie denkt dat wij alleen maar “spelletjes” doen komt bedrogen uit, er word ook bij ons gestreden om iedere bal en iedere wedstrijd tijdens de training of competitie willen wij winnen, de meeste doelpunten scoren en oh wat zitten daar af en toe pareltjes van doelpunten bij. De competitie waarin wij met 5 clubs zijn ingedeeld en 8 wedstrijden in totaal spelen, spelen wij 8 tegen 8 op een half veld. Wij mochten op 12 februari starten tegen regerend kampioen GSBW uit Goirle, thuis. Die wedstrijd ging lang gelijk op maar met goed doorzetten kwamen wij met 2-0 voor, uiteindelijk werd de druk te hoog en kregen wij in de allerlaatste minuut de gelijkmaker tegen, eindstand 2-2. Geen slecht begin wetende dat GSBW in het najaar nog van alle teams in de competitie had gewonnen. De week erop stond onze allereerste uitwedstrijd op het programma, de eerste “awaydays” voor G-jeugd voetbal uit Zundert, kippenvel. En niet zomaar een uitwedstrijd, geen rondje rondom de kerk nee direct uit naar de tegenstander Brederodes in Vianen, ja bij Utrecht inderdaad. “Je kunt hem maar gehad hebben” klonk het al een week rondom ons team. Met frisse moed en een 9-tal relatief gespannen maatjes gingen wij op pad om half 9 richting Vianen. Een mooi complex en enthousiaste mensen. We startten de wedstrijd in slaapstand, voor het eerst een uitwedstrijd, een ander sportpark, voor het eerst kunstgras en een relatief lange reis toonden zichtbaar zijn tol bij ons team, voor zij het realiseerden stonden we met 3-0 achter. Maar toen we wakker werden stond het snel 5-5, schitterende combinaties en doelpunten kwamen voorbij. Echter mocht de weder opstand van rood-zwart niet baten, een dubieus moment of wellicht onwetendheid van de scheidsrechter die een overtreding op onze spits niet zag en een uitbal door liet spelen zorgde voor een cadeautje voor Brederodes, 6-5 met nog 2 minuten spelen, ons team was ontdaan, teleurgesteld en liet ook een 7-5 overkomen tot het eindsignaal klonk. Balen maar toch direct de teleurstelling omzettende naar alle maatjes naar een positieve boodschap, “er komt nog een revanche moment in Zundert”, de hoop was direct terug en leer was getrokken want op het moment van schrijven van dit stuk zijn wij net terug van onze derde competitie wedstrijd, uit bij Jong Brabant in Berkel Enschot en daar hebben wij de eerste 3-punter van het seizoen mee naar huis genomen, saillant detail is dat de tegenstander vanochtend nog koploper was in de competitie maar door ons overklast werd, we hebben inmiddels dus 4 punten uit 3 wedstrijden en. Wij moeten nog 5 wedstrijden tot einde competitie spelen, tot dusver lijken de teams in de competitie goed gewaagd aan elkaar en kijken wij vooruit naar de eerst volgende wedstrijd op 2 april uit tegen GSBW in Goirle, ja die ploeg waar we tegen gelijk gespeeld hebben. Hierna spelen wij op 9 en 16 april thuis in Zundert, zijn jullie benieuwd naar ons, ons spel en de entourage die wij brengen op het sportpark? Kom dan zeker eens kijken bij ons, om jullie alvast een inkijkje te geven wie wij zien nemen wij jullie graag mee in een korte introductie van onze speelsters, spelers en staf. 

 Juliëtte, bij Voetbal op Maat sinds de eerste minuut en altijd gezellig aanwezig, heerlijk enthousiast en bekommerend over het wel en wee van iedereen op het veld. Maar als de strijd er is is de strijd ook aan en wil ze kosten wat het kost ook winnen. Juliëtte is altijd een aanspeelpunt op het veld, loopt vrij en heeft een heel hard schot.

Kaya, net als Juliëtte sinds de eerste minuut al bij het team, Kaya gaat niet snel voorop in de strijd maar kan af en toe verraderlijk en winnend uit de hoek komen bij corners of intrappen.  Ze is een diva die de camera niet schuwt als het over Voetbal op Maat gaat, speel er nog wat swingende liedjes bij af en het feest is compleet.

Caithlynn, sinds afgelopen zomer bij ons gestart en het klikte meteen ze heeft haar plek in het team gevonden en is een hele lieve meid met een gruwelijk hard schot en een stalen karakter als het gaat over keepen, als zij in de goal staat is ze “voor de duvel niet bang” en heeft ze al heel wat prachtige reddingen op haar naam staan. Deze dame gaat punten voor ons redden dat staat buiten kijf. 

 Romy, ook sinds afgelopen zomer gestart bij Voetbal op Maat en direct een klik met het team dat kan ook niet anders want Romy is heel sociaal en mengt zich prima in de groep. Op voetbal gebied is Romy een gevaarlijke spits die een bal strak kan aannemen draaien en schieten zo heeft zij al menig doelpunten gemaakt en gaat zij zeker bij ons nog vaak shinen op het veld. 

Diego, al wat jaartjes bij ons en een heerlijk fanatiek ventje om erbij te hebben. Diego schuwt niets of niemand op het veld en weet met zijn technische skills tijdens een dribbel de tegenstander volledig het bos in te sturen, gemiddeld gebeurd dit dus ook een keer of 10 per wedstrijd. Niet de grootste op het veld maar wel dat technische mannetje waar je altijd 2 of meer doelpunten van kunt verwachten.

Ivar, ook al een aantal jaren bij het team betrokken en altijd aanwezig, zowel voor een praatje maar zeer zeker voor zijn voetballend vermogen. Dribbelen, schieten, passen, passeerbewegingen maar ook als een blok verdedigen en mooi scoren hij doet en kan het allemaal. Inmiddels de topscoorder van ons team, genieten met hem maar ook afzien als hij je weer met een panna lachend achter laat en daarna de bal vrolijk in de kruising ramt.

Dari, voor het tweede jaar bij Voetbal op Maat en niet meer weg te denken van het Zundertse veld of “de grote goal” zoals hij zelf zegt want dat is en blijft zijn favoriet, op zijn mooist met rechts en ook links de bal in de goal schieten maar ook voor een potje latje trappen is hij altijd te vinden. Dari is in het veld een sterk aanspeelpunt, als hij de bal heeft pakt niemand die meer af. Sinds dit seizoen hebben we van Dari goedkeuring gekregen dat zijn vader ook trainer is bij Voetbal op Maat.

Quinten, terug op het Zundertse veld en gestart bij Voetbal op Maat sinds afgelopen zomer. Quinten is een lieve jongen die wel van een grapje houd en makkelijk vriendschappen sluit. Hij heeft een ijzeren drang om te verdedigen maar komt vaak verassend uit de hoek in de aanval, met een bekeken schot, voorzet of kopbal sticht hij gevaar voor de tegenstander.  

Noah, is gestart in het vorige seizoen bij ons en inmiddels goed gewend aan het team en de speelwijze. Noah is een rustige lieve jongen die geniet van het voetbalspel en de voetbal nauwkeurig volgt tijdens een partijtje en wanneer hij de kans schoon ziet dribbelt hij met korte passen richting vijandig doel en weet met zijn linkervoet geplaatst te scoren.

Ryan, sinds afgelopen zomer bij Voetbal op Maat en heeft bij ons zijn draai helemaal gevonden, Ryan is misschien nog jong en niet de grootste maar laat je niet voor de gek houden daardoor want deze jongen is het snelst van allemaal, zo snel dat in de laatste uitwedstrijd zijn directe tegenstander heel snel wilde wisselen van positie omdat Ryan niet te stoppen was.

Jip, al jaren onze trainster op de woensdagavonden en een stabiele factor voor de kinderen, een vertrouwens persoon. Zowel met haar voetbal ervaring als ook ervaring met de doelgroep maakt dat Jip een waardevolle trainster is van Voetbal op Maat.

Bas, manusje van alles bij Voetbal op Maat, trainer, coach, coördinator maar bovenal trotse vader van Kaya en hierdoor al ruim 14 jaar ervaringsdeskundige in de doelgroep. Het liefst met een bal op het veld, denkende dat hij nog 18 is maar na de zoveelste panna toch zijn ware leeftijd verraad.   Richard, sinds de zomer trainer bij Voetbal op Maat en vader van Dari. 

Richard heeft net als de rest van onze staf een mooi en lang voetbal verleden en weet wat het is om op het veld te staan, een balletje te trappen, techniek te laten zien aan kinderen die dit dan weer mooi kopiëren en zo zelf beter er van worden.   

Jurgen, recent als assistent trainer gestart en net als de overige trainers een echt voetbal liefhebber met jarenlange ervaring op het veld, op niveau gespeeld en zijn skills en ervaring tonende aan de kinderen, een sterke toevoeging in de verdere ontwikkeling van ons Voetbal op Maat team. 

Onze groepsfoto De oplettende lezer zal al gezien hebben dat onze foto niet bij VV Zundert is gemaakt, deze foto is de meest recente groepsfoto waar wij allemaal op staan en gemaakt is tijdens de Uniek Sporten instuiftraining op 16 maart jl. op het sportpark Akkermolen georganiseerd door de Buursportcoach. Contact, wilt u meer weten over Voetbal op Maat, mail ons dan voetbalopmaat@vvzundert.nl of bel/app naar 06-36125457