Spelregelwijzigingen seizoen 2019-2020.

woensdag 24 juli 2019, 9:00

Spelregelwijzigingen seizoen 2019-2020.

Het is algemeen bekend dat spelers en supporters vaak niet goed op de hoogte zijn van de spelregels. En dan zijn er ook jaarlijks nog wijzigingen. Hieronder de vier belangrijkste aanpassingen.  Omdat v.v. Zundert met het ARAG Fairplay certificaat de juiste opvolging van de spelregels hoog in het vaandel heeft. Voor alle wijzigingen, zie de bijlage.

Per ingang van volgend seizoen kent het voetbal een aantal nieuwe spelregels met betrekking tot het wisselen, de handsbal, de doeltrap en aanvallers in de muur van de verdedigende partij bij een vrije trap.

De internationale spelregelcommissie van het voetbal (IFAB) heeft voor komend seizoen tijdens een bijeenkomst in het Schotse Aberdeen de volgende wijzigingen doorgevoerd:

- spelers die gewisseld worden dienen het veld bij de dichtstbijzijnde zij- of achterlijn te verlaten en niet, zoals nu, bij de middenlijn aan de zijkant van het veld. Op die manier kan tijdrekken worden voorkomen;

- verder is het niet meer toegestaan om als aanvaller in de muur van de tegenstander te staan bij een vrije trap. Zodoende tracht de aanvallende partij nu nog het zicht van de doelman te belemmeren. Aanvallers moeten vanaf volgend seizoen minstens een meter van de muur verwijderd zijn;

- bij een handsbal in een aanvallende situatie is de intentie ervan niet meer relevant. Hands is hands. Bijvoorbeeld: als een speler de bal met de hand raakt en daaruit scoort, of met een handsbal een aanval opzet waaruit wordt gescoord, dan wordt dat moment afgefloten. Dat klinkt logisch, maar nu wordt nog gekeken of er opzet in het spel is. Dat is vanaf volgend seizoen niet meer relevant;

- ten slotte een wijziging bij het nemen van een doeltrap. Het is voor de ontvanger niet meer verplicht om de bal pas aan te raken buiten het eigen zestienmetergebied. De doelman kan zijn medespeler dus ook binnen het eigen strafschopgebied bereiken.

Voor vragen of opmerkingen kun je ook contact opnemen met  Stefan Lammerse 06-51309400 of Frank Boomaerts 06-53996002

Spelregelwijzigingen