Vooruitblik op maandag ;-)

donderdag 21 mei 2026, 15:00

Een vooruitblik op de dorpsderby!

Zundert maakt zich op voor, voorlopig, de laatste dorpsderby. De derby die afgelopen januari voor het eerst sinds acht seizoenen plaats vond staat deze zondag weer op de planning. Helaas weten we nu al dat het affiche Zundert-Moerse Boys volgend jaar niet meer terug zal keren op de wedstrijdkalender. Moerse Boys is inmiddels de verdiende kampioen en voor Zundert is de gevreesde degradatie een feit.

Meer dan eens komt het voor dat de laatste wedstrijd van het seizoen nergens meer om draait. Wie enkel naar de stand zou kijken zou zeggen dat de wedstrijd op deze tweede pinksterdag een wedstrijd om des keizers baard is. Iedere Zundertenaar, en waarschijnlijk menig kenner van het West-Brabants amateurvoetbal, weet wel beter. Er kan weliswaar geen plek op de ranglijst meer gewonnen of verloren worden, maar wel een hele hoop eergevoel. Zeker nadat de wedstrijd op Sportpark Akkermolen onbeslist bleef.

Voor sommigen voelt de eer die bereikt kan worden met het verslaan van de rivaal belangrijker dan een kampioenschap. Voor sommigen voelt de eer die verloren kan worden met het verlies tegen de rivaal meer kwellend dan een degradatie. Voor ‘de Moer’ zou de derbywinst de kroon op het seizoen zijn. Voor Zundert zou de winst een enorme opsteker zijn aan het eind van een pijnlijk seizoen.

In de heenwedstrijd in het noorden van Zundert wist Moerse Boys de score halverwege de eerste helft te openen. Het wist, naast het rommelige voetbal wat een derby met zich meebrengt, lange tijd het beste spel op de mat te leggen. Gedurende de tweede helft wist Zundert meer een meer het momentum over te nemen, wat uiteindelijk tot de gelijkmaker leidde. De vraag is, kan Zundert deze grip op de wedstrijd in eigen huis doorzetten en omzetten tot nog meer doelpunten, of weet ‘de Moer’ op de warme pinksterdag het hoofd koel te houden en het spel te spelen zoals in de eerste helft van de januari-editie van de onderlinge strijd.

Wie er in deze derbystrijd dan ook aan het langste eind trekt, het belooft de tweede pinksterdag een waar voetbalfeest te worden op Sportpark de Wildert. Met het kwik wat richting de 30 graden kruipt, de derbysfeer en het aangekondigde feest na afloop zal de Zundertse voetballiefhebber rondom deze wedstrijd niks tekort komen.

Kortom, komt dat zien. Hup Zundert!